Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Ти як?

Не провокуй пожежі в екосистемах!
2025-06-16

Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх районах нашої країни, особливо влітку в лісах, на торф’яниках, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди.

Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.

Аби уникнути подібного, слід пам'ятати, що розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі. 

Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Правила безпеки під час виникнення пожежі в природних екосистемах:

-   не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень

-  не тікайте від полум`я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом

- з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню

-  якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини

-  гасити полум`я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами

-   під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу

-   будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас

-  після виходу із осередку пожежі негайно поінформуйте місцеву пожежно-рятувальну службу за телефоном «101» про місце, масштаб та характер пожежі.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

 

Лубенське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області

Оголошення
     
Повідомлення про скликання засідання виконкому

У середу, 01 квітня  2026 року о 09:00 год., у залі засідань Хорольської міської ради відбудеться 8 позачергове засідання виконавчого комітету за адресою:
  м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
     
Повідомлення про скликання чергової сесії

У середу, 8 квітня 2026 року, о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання 80 сесії Хорольської міської ради VIII скликання у залі засідань за адресою: м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
     
Увага! Оголошення для жителів міста Хорола!

До уваги споживачів АТ «Полтавагаз» Хорольської міської територіальної громади! Миргородське управління експлуатації газорозподільної системи АТ «Оператор газорозподільної системи» «Полтавагаз» попереджає про проведення у квітні 2026 року планових технічних робіт та тимчасове припинення газопостачання.

     
     
Увага! Продаж об’єкту нерухомого майна через аукціон

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, як орган приватизації, повідомляє про проведення в електронній торговій системі ProZoro.Продажі аукціону з умовами продажу об’єкта малої приватизації – окремого майна (групи інвентарних об’єктів)

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]