Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Ти як?

Головне управління ДПС України в Полтавській області інформує!
2022-06-01

Чи повинен платник ПДВ при отриманні послуг на митній території України від фізичної особи-нерезидента нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ та складати податкову накладну? Згідно з п. 180.2 ст. 180 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)

особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг, крім випадків, встановлених ст. 208 прим.1 ПКУ.

Відповідно до вимог п. 208.2 ст. 208 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку або за ставкою 7 відс. для послуг, визначених абзацами четвертим – шостимп.п. «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ, на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ст. 190 ПКУ.

При цьoму отримувач пoслуг – платник податку y порядку, визнaченому ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну iз зазначенням cуми нарахованого ним податку, якa є пiдставою для вiднесення сумм податку дo податкового кредиту y встановленому пoрядку і пiдлягає обов’язкoвій реєстрації в Єдиному pеєстрі податкових накладних (дaлі– ЄРПН).

Згідно із п. 187.8 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання нерезидентами суб’єктам господарювання послуг, місцепостачання яких розташоване на митній території України, є дата списаннякоштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Датою віднесення сумм податку до податкового кредиту для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України є дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладноїв ЄРПН (п. 198.2 ст. 198 ПКУ).

Згідно з п.п. «в» п.п. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 ПКУ до нерезидентів належать фізичні особи, які не є резидентами України.

Виходячи із зазначеного, платник ПДВ при отриманні від фізичної особи-нерезидента послуг на митній території України повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну та зареєструватиїї в ЄРПН.

 

Більше інформації у «Базізнань» загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу

 

 

Оголошення
     
Повідомлення про конкурс на відбір суб’єкта оціночної діяльності

29 грудня 2025 року оголошується конкурс на відбір суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для здійснення незалежної оцінки об’єкта комунальної власності: 10/50 частки спільної часткової власності житлового будинку садибного типу по вул.Незалежності, будинок 104 в м.Хорол Лубенського району Полтавської області, для цілей бухгалтерського обліку.

     
     
Повідомлення про скликання сесії

У вівторок, 30 грудня 2025 року, о 14:00 год. відбудеться третє пленарне засідання 77 сесії Хорольської міської ради VIII скликання за адресою: м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
     
Повідомлення про скликання сесії

У понеділок, 29 грудня 2025 року, о 10:00 год. відбудеться третє пленарне засідання 77 сесії Хорольської міської ради VIII скликання за адресою: м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
     
Повідомлення про скликання засідання виконкому

У п'ятницю, 26 грудня 2025 року о 10:00 год., у залі засідань Хорольської міської ради відбудеться 26 позачергове засідання виконавчого комітету за адресою: м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]