Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Ти як?

Головне управління ДПС України в Полтавській області дає роз’яснення: питання дня
2022-07-06

На підставі яких документів за звітні періоди лютий – травень 2022 року формують податковий кредит платники податків, що використовують касовий метод обліку ПДВ?

Відповідно до п.п. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) 

касовий метод для цілей оподаткування згідно з розд. V ПКУ – метод податкового обліку, за яким дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з рахунків платника податку, відкритих в установах банків, та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, дата видачі з каси платника податків або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг) (далі – касовий метод).

Згідно з п. 32 прим. 2 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми ПДВ, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами і доповненнями.

Таким чином, підставою для формування податкового кредиту за звітні періоди лютий – травень 2022 року платниками, що використовують касовий метод, є документ, що підтверджує дату списання коштів із банківського рахунка (видачі з каси) платника ПДВ або дату надання інших видів компенсацій вартості поставлених (чи тих, що підлягають постачанню) йому товарів/послуг.

Відповідні роз’яснення розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: https://bit.ly/3agzMaD

 

Більше інформації у «Базі знань» загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу

 

Оголошення
     
Інформаційне повідомлення

Інформаційне повідомлення відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради про результати громадських обговорень щодо перепрофілювання, перейменування та затвердження статутів закладів освіти Хорольської міської ради

     
     
Інформаційне повідомлення

Інформаційне повідомлення відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради про проведення громадського обговорення щодо формування мережі закладів загальної середньої освіти Хорольської міської ради на 2024-2026 роки у 2025 році

     
     
Громадські обговорення

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць, провулків та тупиків у населених пунктах Хорольської міської територіальної громади

     
     
Оголошення про відумерлу спадщину

Відділ з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою виконавчого комітету Хорольської міської ради повідомляє про намір визнання відумерлої спадщини у судовому порядку, визначеному чинним законодавством України, з метою подальшої передачі у комунальну власність

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]