Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Правовий вісник

Відповідальне батьківство
2019-06-12

Хорольське бюро правової допомоги в рамках право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» та інформаційної кампанії «Відповідальне батьківство» інформує про порядок укладення договору про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна.

Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

 

Згідно ст. 181 Сімейного Кодексу батьки самостійно визначають спосіб виконання свого обов'язку по утриманню дитини.

Цей обов’язок може припинятися раніше, ніж дитина досягла повноліття, наприклад, у разі смерті дитини або платника аліментів чи оголошення їх померлими.

Нерідко у платника аліментів з різних причин виникає заборгованість по їх сплаті. Звільнення від сплати заборгованості платника аліментів допускається за наявності у нього тяжкої хвороби, що перешкоджала таким виплатам, або іншими обставинами, безпосередньо пов’язаними з платником, а не у зв’язку з їх сплатою наперед.

Для забезпечення реалізації права на отримання аліментних платежів на утримання дитини та відшкодування додаткових витрат, пов'язаних з її утриманням, та ліквідації заборгованості по сплаті аліментних платежів батьки можуть укласти договір про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна.

Даний договір належить до сімейно-правових договорів, оскільки його укладення та виконання породжують правові наслідки, передбачені нормами сімейного законодавства: припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно.

Особливості договору про припинення права на аліменти у зв’язку з передачею нерухомого майна

Договір про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна укладається в письмовій формі та нотаріально посвідчується.      

Предметом договору є аліменти, тобто грошова сума, яку повинен виплачувати в обов’язковому порядку один із батьків на виховання і утримання дитини, і нерухомість, що належить на праві приватної власності особисто або сумісно платнику аліментів.

Договір може бути складений як до розгляду справи про призначення аліментів, так і після. Якщо такий договір укладений після прийняття судом рішення про призначення аліментів то його можна розглядати тільки як один з способів виконання такого рішення.

Батьки можуть передати право власності тільки на те нерухоме майно, яке належить їм особисто. В разі, якщо у подружжя або колишніх членів подружжя наявне майно, яке перебуває у спільній сумісній власності та індивідуально не визначене, то попередньо доцільно укласти договір про поділ майна подружжя з визначенням часток між подружжям.

 Після реєстрації права власності кожного з подружжя можна укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно

Види майна

Види майна, яке можна передати за цим договором – все майно, що передбачене ст. 181 ЦК України, де зазначено, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.                 

До нерухомих речей належать: земля, будинки, споруди як житлового, так і виробничого призначення.

Даний договір укладається за обов'язкової згоди органу опіки та піклування.
  Передача майна відбувається на користь дитини або дитини і того з батьків з ким дитина проживає.                                                                                                                                 Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації.

Суб'єкти договору

Догорів укладається  між батьками. Якщо дитина досягла 14-річного віку, вона бере участь в укладенні цього договору.

Інші особливості

- На отримане за даним договором майно не можна накладати стягнення і воно не може бути відчужене до досягнення дитиною повноліття без згоди органу опіки та піклування.

- Також передача такого майна не звільняє члена подружжя, який передав таке майно від обов'язку нести додаткові витрати на утримання дитини.

- Даний договір може бути розірваний шляхом подачі позовної заяви до суду в разі невиконання одним з батьків своїх обов'язків щодо належного утримання дитини. В такій ситуації позивачем буде той з батьків, що передав майно за договором, а відповідачем - той, з яким проживає дитина.

Нагадуємо, що отримати безоплатну юридичну консультацію можна у Хорольському бюро правової допомоги за адресою: місто Хорол, вул. Незалежності, 78А, тел. (05362) 33-2-20, 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).

 

 

В.о. начальника відділу «Хорольське бюро правової

допомоги» Лубенського місцевого центру з надання

безоплатної вторинної правової допомоги                                                       Н.Г.Тарасенко

Оголошення
     
Засідання виконавчого комітету

18 серпня 2020 року відбудеться десяте планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
     
Чергове засідання сесії

22 липня 2020 року о 9-00 год. відбудеться пленарне засідання 80 сесії Хорольської міської ради (на подвір'ї) за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net