Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Правовий вісник

тварин хвороби буйволів україни метою ветеринарної проводити захворювання профілактики медицини органів числі збудника розділу через господарстві засобами комах повідомити пі
Держпродспоживслужба інформує: заразний вузликовий дерматит, боротьба та профілактика
2020-06-10

Головне управління Держпродспоживслужби (Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів) попереджає населення про небезпеку заразного вузликового дерматиту ВРХ та інформує про основні заходи його профілактики й попередження епідемічних ускладнень. Заразний вузликовий дерматит (ЗВД) – це контагіозне інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (горбочків), ураженнями очей та слизових оболонок органів дихання, розмноження та травлення.

На ЗВД хворіють велика рогата худоба, косулі, олені, буйволи та деякі види диких жуйних тварин. Високопродуктивні тонкошкірі європейські породи ВРХ є більш сприйнятливими до захворювання та мають гострий перебіг хвороби.

Джерелом збудника ЗВД є хворі тварини, основний шлях передачі механічний – членистоногими комахами, у тому числі кровососами – комарами, мухами жигалками тощо.

Поширення ЗВД відбувається стрибкоподібно – на значні відстані (до 50-100 км) через переносників, безконтрольне переміщення тварин, контаміновані (змішані) корми, предмети догляду, транспортні засоби тощо. Хвороба належить до особливо небезпечних хвороб ВРХ.

Згідно з п.1 розділу ІІІ Інструкції щодо профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом ВРХ, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 квітня 2017 року №171, з метою запобігання занесення вірусу ЗВД на територію України забороняється ввезення ВРХ та буйволів з неблагополучних щодо цієї хвороби регіонів, країн, а також тварин, вакцинованих проти ЗВД; продуктів тваринного походження (від ВРХ та буйволів) у тому числі кормів, призначених для використання в сільському господарстві та промисловості, крім оброблених за технологіями, що забезпечують знищення  збудника хвороби; шкір ВРХ та буйволів.

З метою профілактики ЗВД потрібно:

- проводити обов’язкову ідентифікацію всього наявного поголів’я ВРХ  та буйволів відповідно до чинного законодавства;

- виводити тварин на пасовище лише після обробки їх засобами, що забезпечують їх засобами від укусів комах;

- при постановці тварин на стійлове утримання після закінчення випасу проводити обов’язків клінічний огляд тварин та профілактичну дезінфекцію тваринницьких приміщень;

- проводити заходи, направлені на знищення стаціонарних ареалів мешкання комах.

Відповідно до п.1 розділу V Інструкції при виникненні підозри щодо зараження тварин у господарстві вірусом ЗВД власнику або утримувачу тварин слід протягом двох годин повідомити про це уповноваженого (офіційного) лікаря ветеринарної медицини. Уповноважений (офіційний) лікар ветеринарної медицини зобов’язаний повідомити про підозру Головного державного інспектора ветеринарної медицини району, міста, та розпочати епізоотичне розслідування з метою підтвердження або спростування присутності захворювання.

Через величезну небезпеку цієї хвороби для життя і здоров’я тварин, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавькій області просить населення, зокрема власників тварин, дотримуватися ветеринарних і санітарних норм та правил.

Оголошення
     
Засідання виконавчого комітету

18 серпня 2020 року відбудеться десяте планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
     
Чергове засідання сесії

22 липня 2020 року о 9-00 год. відбудеться пленарне засідання 80 сесії Хорольської міської ради (на подвір'ї) за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net