Регуляторна діяльність
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Сайт Хорольської районної ради

податку власності податок оподаткування україни нерухомості ділянки землі житлової об’єктів майно рішення місяця протягом міської положення плати нежитлової відповідно сплачує
Податок на майно
2017-02-06

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(двадцять шоста сесія сьомого скликання)

                                                                          

24.02.2017р.                                                                                             №593                                                                             

Про внесення змін та доповнень до Положення про податок

на майно (транспортний податок)

 

         Відповідно до ст. 25, п.п.24 п.1 ст. 26, ст. 69 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», п.267.2.1 ст.267 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями ),

міська рада вирішила :

1.Внести зміни та доповнення до п.3.1.Положення про податок на майно (транспортний податок):

об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу соціально-економічного та стратегічного розвитку міста Захарову Т.В.

                                

            Міський голова                                                                            С.М.Волошин

 

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(двадцять п’ята сесія сьомого скликання)

 

27.01.2017р.                                                                                                                 №569

 

Про внесення змін та доповнень до Положення про податок на

майно (плата за землю (земельний податок, орендна плата))

 

      Відповідно до Податкового кодексу України ст. ст. 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування вУкраїні», Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 року № 1797-VIII,

         міська рада вирішила:

1.Внести зміни в Положення про податок на майно (плата за землю (земельний податок, орендна плата)), затверджене рішенням шістдесят четвертої сесії міської ради шостого скликання «Про затвердження положень податку на майно» від 20.01.2015 р. №10 (Додаток №3):

Пункт 11 таблиці п.п.5.1 викласти в наступній редакції:

Землі сільськосподарського призначення, а саме сільськогосподарські угіддя:

рілля (для ведення особистого селянського господарства) – 0,3%;

багаторічні насадження (для індивідуального (колективного) садівництва) – 0,3%.

П.п.5.3 викласти в наступній редакції:

Ставки податку за земельні ділянки під сільськогосподарськими угіддями (за винятком зазначених в пункті 11 таблиці п.п.5.1) – в розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

2.Дане рішення оприлюднити у засобах масової інформації та розмістити на офіційному сайті міської ради.

3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань землекористування, екології, комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою міста.

 

Міський голова                                                                                                С.М. Волошин

 

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(тринадцята позачергова сесія сьомого скликання)

                                                       

08.07.2016р.                                                                                                              №345

 

Про внесення змін до  Положення про податок на

майно (нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки)

 

      Відповідно до ст.25, пункту 24 частини 1 ст.26 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні»,  ст.266 Податкового кодексу України (із внесеними змінами),

міська рада вирішила:

1.Внести зміни  до Положення про податок на майно (нерухоме майно відмінне від земельної ділянки), затвердженого рішенням шістдесят четвертої сесії міської ради шостого скликання  від 20.01.2015 року №10.

1.1.Пункту 6.1. після слів «інші об’єкти  нежитлової нерухомості» доповнити та викласти в такій редакції:

«встановити на 2017 рік ставку податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб в розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.м. бази оподаткування».

2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу соціально-економічного та стратегічного розвитку міста Захарову Т.В.     

 

Міський голова                                                                                                С.М.Волошин

 

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(шоста сесія сьомого скликання)

                                                       

29.01.2016 р.                                                                                                              №103 

 

Про внесення змін та доповнень до Положення 

про податок на майно (транспортний податок)

 

Відповідно ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»  № 909-У111 від 24.12.2015 року,

міська рада вирішила:

1.Внести зміни та доповнення до Положення про податок на майно(транспортний податок):

П.3.1.Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля та розміщується на його офіційному веб.сайті

П.6.7. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року, податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) 5 років.

П.6.8. У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легкового автомобіля, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

П.6.9. У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику, уточнююча декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня складення постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

П.6.10.Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для п

проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, які підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення – рішення. Попереднє податкове повідомлення – рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації  об’єктів оподаткування.

2.Дане рішення вступає в дію з дня його офіційного оприлюднення.

3.Дане рішення оприлюднити у засобах масової інформації та розмістити на офіційному сайті міської ради.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічного розвитку, планування бюджету та розвитку підприємництва.

 

Міський голова                                                                                               С.М.Волошин

 

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(шоста сесія сьомого скликання)

 

29.01.2016 р.                                                                                                              №102 

 

 

Про внесення доповнення до Положення  про податок на

майно (нерухоме майно відмінне від земельної ділянки)   

 

    Відповідно ст.25, 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»  № 909-У111 від 24.12.2015 року,

міська рада вирішила:

1.Внести доповнення до п.6.1.Положення про податок на майно (нерухоме майно відмінне від земельної ділянки)  в частині:

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500 кв.м. (для будинку) сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

2.Дане рішення вступає в дію з дня його офіційного оприлюднення.

3.Дане рішення оприлюднити  у засобах масової інформації та розмістити на офіційному сайті міської ради.

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічного розвитку, планування бюджету та розвитку підприємництва.

 

Міський голова                                                                                               С.М.Волошин

 

Україна

Полтавська область

Хорольська міська рада

Шістдесят четверта сесія міської ради

Шостого скликання

(Пленарне засідання)

 

РІШЕННЯ

20.01.2015 р.                                                                                                                №10

Про затвердження положень податку на майно

 

            Відповідно ст.25,26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо податкової реформи»  №71-VІІІ від 28.12.2014 року, сесія міської ради – ВИРІШИЛА:

1.Затвердити в новій редакції Положення про податок на майно (нерухоме майно відмінне від земельної ділянки) (додаток №1).

2.Затвердити Положення про податок на майно (транспортний податок) (додаток №2).

3.Затвердити Положення про податок на майно (плата за землю (земельний податок,орендна плата) (додаток №3).

4.Вважати таким, що втратили чинність «Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» затверджене рішенням  шостої сесії міської ради №28 від 25.02.2011 року та рішення 36 сесії міської ради №524 від 27.12.2012 року «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в місті Хоролі».

5.Дане рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення в засобах масової інформації та поширює дію на врегульовані відносини з 01.01.2015року.

 

Міський голова                                                                                              І.В.Свириденко

Додаток №1

                    до рішення 64 сесії міської ради шостого скликання від 20.01.2015р. №10 

                                                                                       

Положення про податок на майно

(нерухоме майно відмінне від земельної ділянки)

(із змінами та доповненнями  відповідно до рішення шістдесят шостої сесії Хорольської міської ради шостого скликання від 27.02.2015р. №49; рішення шостої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 29.01.2016р. №102).

Розділ І

Загальні положення

1.1.Положення про податок на майно ( нерухоме майно відмінне від земельної ділянки), розроблено на основі Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо податкової реформи» №71-У111   від 28.12.2014р.

1.2.Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – це місцевий податок, кошти від сплати якого зараховуються до міського бюджету м.Хорол.

Розділ ІІ

Платники податку

2.1.Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

2.2.Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а)якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б)якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в)якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Розділ ІІІ

Об’єкт оподаткування

3.1.Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

3.2.Не є об’єктом оподаткування:

а)об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б)об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в)будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г)гуртожитки;

ґ)житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;

д)об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

е)об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є)будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж)будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з)об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

Розділ ІV

База оподаткування

4.1.Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

4.2.База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

4.3.База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Розділ V

Пільги із сплати податку

5.1.База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а)для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б)для житлового будинку/будинків незалежно від їх
    кількості – на 120 кв. метрів;

в)для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Розділ VI

Ставка податку

6.1.Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлено:

Житлова нерухомість:

для квартир від 60 м.кв. до 80 м.кв. 0%;                                              

більше 80 м.кв. – 0,25%;                                                                                              

для житлових будинків від 120 м.кв. до 140 м.кв. 0%;                                                   більше 140 м.кв – 0,25%.                                                                                                       

Нежитлова нерухомість: господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції,тощо – 0%;                 

інші об’єкти нежитлової нерухомості – 0,25%, які є власністю фізичних осіб.

Встановити на 2017 рік ставку податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб в розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.м. бази оподаткування.

(Із змінами та доповненями внесеними рішенням шістдесят шостої сесії Хорольської міської ради від 27.02.2015р. №49; рішенням тринадцятої позачергової сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 08.07.2016 року №345).

За наявністю у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки , що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500кв.м. (для будинку) сума податку збільшується на 25 тис.грн. на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

(Із змінами та доповненнями внесеними рішенням шостої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 29.01.2016р. №102).

Розділ VІІ

       Податковий період

7.1.Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Розділ VIII

Порядок обчислення суми податку

8.1.Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а)за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б"  пункту 5.1 положення.

б)за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" п.5.1 положення та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку;

в)за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" п.5.1 Положення та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку;

г)сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2 і 3 цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із  загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

8.2.Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з пункту 8.1 Положення, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

8.3.Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

8.4.Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

8.5.Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Розділ IХ

 Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком

9.1.У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив
    право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

9.2.Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Розділ Х

Порядок сплати податку

10.1.Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Розділ ХI

Строки сплати податку

11.1.Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а)фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б)юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

 

Додаток №2

   до рішення 64 сесії міської ради шостого скликання від 20.01.2015р. №10 
                                                                     

ПОЛОЖЕННЯ

про податок на майно (транспортний податок)

Розділ І

Загальні положення

1.1.Положення про податок на майно ( транспортний податок) розроблено на основі Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо податкової реформи» №71-У111 від 28.12.2014р.

Розділ  ІІ

Платники податку

2.1.Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до 3.1. пункту положення.

Розділ ІІІ

       Об’єкт оподаткування

3.1.Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкого автомобіля та розміщується на його офіційному веб-сайті.

(Із змінами та доповненнями внесеними рішенням шостої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 29.01.2016р. №103, рішенням двадцять шостої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 24.02.2017р. №593).

Розділ ІV

     База оподаткування

4.1.Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до  3.1. пункту  положення.

4.2.Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п3.1 положення.

Розділ V

Податковий період

5.1.Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Розділ VІ

 Порядок обчислення та сплати податку

6.1.Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

6.2.Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.3.Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку. З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

6.4.Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

6.5.У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6.За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

6.7.У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року, податок сплачується за період з січня цього року до початку місяця наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) 5 років.

6.8.У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легкового автомобіля, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

6.9.У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику, уточнююча декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня складення постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

6.10.Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

(Із змінами та доповненнями внесеними рішенням шостої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 29.01.2016р. №103).

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, які підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення – рішення. Попереднє податкове повідомлення – рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації  об’єктів оподаткування.

Розділ VІІ

      Порядок сплати податку

7.1.Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Розділ VІ

Строки сплати податку

8.1.Транспортний податок сплачується:

8.1.1.фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

8.1.2.юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

 

Додаток №3

                     до рішення 64 сесії міської ради шостого скликання від 20.01.2015р. №10                                                                              

Положення про податок на майно

(плата за землю (земельний податок, орендна плата))

(Із змінами та доповненнями внесеними рішенням сімдесятої сесії міської ради шостого скликання від 26.06.2015р. №248;  рішенням двадцять п'ятої  сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 27.01.2017р. №569).

1.Платники земельного податку.

1.1.Платниками податку є:

1.1.1.власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2.землекористувачі.

1.2.Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV цього Кодексу.

2.Об'єкти оподаткування земельним податком.

2.1.Об'єктами оподаткування є:

2.1.1.земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2.1.2.земельні частки (паї), які перебувають у власності.

3.База оподаткування  земельним податком

3.1.Базою оподаткування є:

3.1.1.нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

3.1.2.площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

3.2.Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

4.Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком

4.1.Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством.

4.2.Ставки податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються відповідно до пункту 5 цього Положення. (Із змінами та доповненнями внесеними рішенням сімдесятої сесії Хорольської міської ради шостого скликання від 26.06.2015р. №248).

5.Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

5.1.Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі від їх нормативної грошової оцінки:

1.

Землі індивідуальної житлової забудови

0,03%

2.

Гаражі

0,03%

3.

Землі багатоповерхової і малоповерхової забудови

0,03%

4.

Землі сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями

0,03%

5.

Землі промисловості:

1%

6.

Землі комерційного призначення

1%

7.

Землі громадського призначення

0,01%

8.

Землі транспорту та зв’язку (крім земель залізничного транспорту - 0,7%). (Із змінами внесеними рішенням 70 сесії міської ради 6 скликання від 26.06.2015р. №248).

1%

9.

Землі технічної інфраструктури

1%

10.

Землі рекреативного, природоохоронного призначення

0,01%

11.

Землі сільськогосподарського призначення, а саме сільськогосподарські угіддя:

(із змінами внесеними рішенням двадцять п'ятої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 27.01.2017р. №569)

  • рілля (для ведення особистого селянського господарства)
  • багаторічні насадження (для індивідуального (колективного) садівництва)

 

 

 

0,3%       

0,3%

12.

 Інші землі (із змінами внесеними рішенням 70 сесії міської ради 6 скликання від 26.06.2015р. №248)

1%

5.2.Ставка податку встановлюється у розмірі 1 відсотки від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності)"

5.3 Ставки податку за земельні ділянки під сільськогосподарськими угіддями (за винятком зазначених в пункті 11 таблиці п.п.5.1.) – в розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки. (Із змінами внесеними рішенням, двадцять п'ятої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 27.01.2017р. №569;  сімдесятої сесії Хорольської міської ради шостого скликання від 26.06.2015р. №248).

6.Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

6.1.Від сплати податку звільняються:

6.1.1.інваліди першої і другої групи;

6.1.2.фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

6.1.3.пенсіонери (за віком);

6.1.4.ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

6.1.5.фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

6.2.Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

6.2.1.для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

6.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

6.2.3. для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

6.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

6.2.5. для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

6.3. Від сплати податку звільняються на період дії  єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.

7.Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб.

7.1.Від сплати податку звільняються:

7.1.1.санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

7.1.2.громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

7.1.3.бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України";

8.Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.

8.1.Не сплачується податок за:

8.1.1.сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;

8.1.2.землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

8.1.3.земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

8.1.4.землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а)паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б)майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

8.1.5.земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

8.1.6.земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв.

8.1.7.земельні ділянки, на яких розташовані дипломатичні представництва, які відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, користуються приміщеннями та прилеглими до них земельними ділянками на безоплатній основі.

8.1.8.земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

9.Особливості оподаткування платою за землю";

"9.1.Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам";

9.2.Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

9.3.Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

10.Податковий період для плати за землю.

10.1.Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

10.2.Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

11.Порядок обчислення плати за землю.

11.1.Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

11.2.Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

11.3.Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

11.4.За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

11.5. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

11.6.За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1)у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2)пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3)пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

11.7.Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 281.1 статті 281 цього Кодексу за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

12.Строк сплати плати за землю.

12.1.Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

12.2.Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

12.3.Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

12.4.Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

12.5.Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

12.6.При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

12.7.У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами,  податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

12.8.Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

13.Орендна плата

13.1.Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

13.2.Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

13.3.Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

13.4.Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

13.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

13.5.1.не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

13.5.2.не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки та встановлюється у розмірах:

п/п

Функціональне призначення земельної ділянки

Ставка орендної плати до нормативної грошової оцінки землі, %

1

Розміщення та обслуговування магазинів та інших об’єктів, пов’язаних з торгівлею, інші землі комерційного призначення (крім вказаних нижче) 

4%

2

Розміщення та обслуговування об’єктів (споруд), майданчиків для  заготівлі сільськогосподарської продукції

3%

3

Надання побутових послуг

3%

4

Автосервіс (СТО, мийка, шино -монтаж)

3%

5

Розміщення та обслуговування автозаправочних станцій (оптова, роздрібна торгівля нафтопродуктами)

5%

6

Розміщення та обслуговування банків

5%

7

Розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних з передачею електричної та теплової енергії (з 01.01.2017 із змінами згідно рішення одинадцятої сесії сьомого скликання від 27.05.2016р. №287)

10%

 

8

Розміщення та обслуговування об’єктів (споруд), майданчиків для  заготівлі металобрухту

6%

9

Розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних з виробництвом

3%

10

Землі транспорту 

3%

11

Землі мобільного  зв»язку

12%

12

Землі лінійного  зв’язку

3%

13

Землі громадського призначення

3%

14

Землі надані для житлової  забудови

3%

15

Землі  експлуатації та обслуговування житлових будинків (включаючи багатоквартирні) з господарськими будівлями

3%

16

Землі  експлуатації та обслуговування  гаражів, гаражного будівництва

3%

17

Землі сільськогосподарського призначення  в межах міста

 

17.1

для садівництва

5%

17.2

рілля

5%

13.6.Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

13.7.Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України.

14.Індексація нормативної грошової оцінки земель.

14.1.Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

14.2.Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кi = І:100 де І - індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 100 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 100.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

14.3.Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Оголошення
     
Чергове засідання сесії

28 липня 2017 року о 13-00 відбудеться пленарне засідання тридцять другої сесії Хорольської міської ради сьомого скликання в залі засідань за адресою: м.Хорол, вул. Незалежності, 37

     
     
Увага!

ОГОЛОШЕННЯ!

У зв'язку з проведенням ремонтних робіт водопровідної мережі 18 липня 2017 року з 8:00 до 17:00 год. буде припинено подачу води по вул. Незалежності (від перехрестя вул. Котляревського до перехрестя вул. Гоголя). Просимо вибачення за тимчасові незручності.

     
Архів оголошень
Нова Пошта

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net