Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Я МАЮ ПРАВО

земельних надання землеустрою ділянки плати відділу сесії землю міської міського засідання земельної податок дозволу документації ділянок розгляд відносин технічної ві
Про головне із сесійного засідання
2019-03-29

Наприкінці робочого тижня і місяця, 29 березня 2019 року, відбулося пленарне засідання 62-ої чергової сесії Хорольської міської ради сьомого скликання. Міський голова Волошин С.М. вів засідання, на розгляд якого винесено 20 питань порядку денного, включаючи різне. У роботі сесії взяли участь 14 депутатів міської ради, які забезпечили кворум. Пленарне засідання чергової сесії визначено повноважною. На засіданні сесії були присутні представники Лубенського управління державної фіскальної служби: начальник Коломієць О.В. та заступник начальника Литовченко І.В., а також представники виконавчого апарату міської ради.

На початку сесії заслухали інформацію про стан справляння податкових платежів та обов’язкових зборів фізичними та юридичними особами на території міста від начальника Лубенського управління ДФС у Полтавській області Коломійця О.В. Особливо жваву дискусію та обговорення викликали проблеми системи оподаткування, зокрема про недобросовісних платників, які ухиляються від сплати податків.

Далі розглянуто питання про про стан справляння плати за користування землею суб’єктами господарювання підприємствами – фізичними та юридичними особами за 2018 рік. Спеціаліст профільного відділу Головченко Т.М. проінформувала про обсяги плати за землю, їх питому частку в загальному складі податкових надходжень до міського бюджету, особливості й проблеми її стягнення, а також зробила порівняльний аналіз показників фактичних надходжень плати за землю у 2018 році з попереднім звітним періодом. Депутати акцентували особливу увагу на розгляді цього важливого для громади питання, адже серед міських податків плата за землю є другим за обсягом після єдиного податку. Так у 2018 році єдиний податок склав 9 млн. 074,6 тис. грн. (47% від загальних доходів бюджету), плата за землю – 4 млн. 446,7 тис. грн. (23%), а орендна плата – 3 млн. 772,0 тис. грн. (19,5%).

До категорії місцевих податків відносяться: податок на майно, туристичний збір та єдиний податок, у свою чергу податок на майно включає податок на нерухоме майно, відмінне від земельної, земельний податок, орендну плату та транспортний податок. Плата за землю і орендна плата в повному обсязі зараховуються до міського бюджету за місцем розташування земельних ділянок і є вагомим джерелом його наповнення.

Спеціаліст відділу містобудування, архітектури та земельних відносин відмітила позитивну динаміку абсолютних показників надходжень до бюджету від плати за землю і орендної плати в 2018 році, у порівнянні з 2017 роком. Так фактичні надходження від плати за землю збільшилися на 356,2 тис. грн., а орендної плати – на 376,1 тис. гривень.

На жаль, не всі землекористувачі й орендарі добросовісно сплачують земельні податки, повністю ухиляючись від сплати або ж уникають оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки. У зв’язку з цим спеціалісти профільного відділу спільно з начальником відділу правової роботи та кадрових питань Бибиком В.В. постійно проводять роботи по виявленню боржників та притягненню їх до відповідальності у судовому порядку за порушення вимог земельного законодавства з метою відшкодування збитків міській раді.

Наступним розглянуто питання про затвердження рішень виконавчого комітету і розпоряджень міського голови фінансового характеру, прийнятих у міжсесійний період. А саме, це рішення виконавчого комітету про надання матеріальної допомоги мешканцям міста на лікування тяжких хвороб та розпорядження міського голови про надання матеріальної допомоги на поховання двох громадян, які не були зареєстровані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Також затверджено розпорядження міського голови, прийняте у міжсесійний період про надання матеріальної допомоги військовослужбовцю, який вступив на строкову військову службу до лав Збройних Сил України.

Далі депутати ухвалили низку питань, які стосуються регулювання земельних відносин на території міста. Порушено питання згідно поданих заяв суб’єктами господарювання та громадянами щодо відведення земельних ділянок для будівництва, розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд, ведення городництва та для інших цілей. Одноголосно прийнято рішення про надання дозволів заявникам на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для подальшої передачі у власність, а також про поновлення договорів оренди на земельні ділянки. Відмовлено в наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівельних цілей п’ятьом громадянам у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів, через невідповідність державним будівельним нормам або з інших причин, які обумовлені чинним законодавством України.

Затверджено проектно-кошторисну документацію "Капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів з благоустроєм території житлових будинків №21Б, 23, 25, 27, 29 по вулиці Незалежності у місті Хорол Полтавської обл.", яка забезпечить в подальшому виконання капітальних робіт.

Депутати розглянули проекти рішень, обговорили, та з урахуванням деяких пропозицій ухвалили рішення з 19 важливих питань в життєдіяльності міста. У встановлені законодавством терміни всі прийняті рішення (№1359-1377) та протокол поіменного голосування розміщені на офіційному сайті міської ради у вкладці «Міська влада», а повний відеозапис засідання – у розділі «Відео новини» та на каналі YouTube.

Коментуючи роботу сесійного засідання у цілому, міський голова підвів підсумок, що попри деякі розбіжності поглядів та велику кількість складних питань, депутати попрацювали плідно. Зазначив, що сподівається на подальшу конструктивну роботу в інтересах і на користь громади міста.

Порядок денний

 пленарного засідання 62-ої сесії

Хорольської міської ради сьомого скликання,

29.03.2019 р.

 

1.Про стан справляння плати за користування землею суб’єктами господарювання, фізичними та юридичними особами.

Доповідає: Головченко Т.М. – спеціаліст відділу  містобудування, архітектури та земельних відносин.

2.Про затвердження рішень виконавчого комітету і розпоряджень міського голови, прийнятих у міжсесійний період.

Доповідає: Керекелиця В.М. – секретар міської ради.

 

Про регулювання земельних відносин у межах м. Хорол

 

Доповідає: Микитенко В.І. – т.в.о. начальника відділу містобудування, архітектури та земельних відносин.

3.Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для передачі у власність громадянам на території м. Хорол.

4.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення  меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та передачу  у власність громадянам.

5.Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) гр. Кришталь Н.Г. та гр. Сичу В.В.

6.Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Хорольській районній раді.

7.Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Товариству з обмеженою відповідальністю «Хорольський райсількомунгосп».

8.Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. Наконечному С.І.

9.Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання  земельної ділянки гр. Ярошенку О.О.

10.Про припинення право користування земельною ділянкою гр. Лисенку В.А.

11.Про розгляд заяви гр. Панченка Ю.В.

12.Про розгляд заяви гр. Благого М.О.

13.Про розгляд заяви гр. Радька В.С.

14.Про розгляд заяви гр. Склеми В.В.

15.Про розгляд заяви гр. Склеми Д.В.

Доповідає: Головченко Т.М. – спеціаліст відділу містобудування, архітектури та земельних відносин.

16.Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки ПАТ  «Полтаваобленерго».

17.Про поновлення  договорів оренди на земельні ділянки.

18.Про внесення змін до пункту 1 рішення 59 сесії Хорольської міської ради сьомого скликання від 31.01.2019 р. № 1334.

19.Про затвердження проектно-кошторисних документацій.

Доповідає: Місніченко В.О. – заступник міського голови.

20.Різне.

Оголошення
     
До уваги мешканців міста!

21-22 листопада 2019 року через проведення аварійно-відновлювальних робіт водопровідної мережі на місці пориву буде тимчасово припинено подачу води по вул.Коцюбинського, пров. Фруктовий та пров. Банний.

Просимо вибачення за тимчасові незручності! КП "Комунсервіс".

     
     
Чергове засідання сесії

29 листопада 2019 року о 14-00 год. відбудеться пленарне засідання 72 сесії Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net