Обговорення проектів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Сайт Хорольської районної ради

бджіл личинки трихінельозу захворювань людини хвороби навесні детальної браульоз нозематоз варроатоз акарапідоз бджолосімей отримання рдлвм нутрії домашні свині м’яса трихі
До уваги населення!
2018-05-16

З метою інформування населення для забезпечення профілактики виникнення особливо небехпечних захворювань тварин і бджіл Хорольська районна державна лікарня ветеринарної медицини повідомляє про небезпеку трихінельозу та такі хвороби бджіл як: нозематоз, варроатоз, акарапідоз, браульоз. Для отримання більш детальної інформації громадяни можуть звернутися для отримання більш детальної консультації до фахівців Хорольської РДЛВМ за телефоном: 33-5-03.

НЕБЕЗПЕКА ТРИХІНЕЛЬОЗУ

Трихінельозна інвазія – це одне з тяжких гельмінтоз них захворювань тварин і людини. Природні осередки виявляють на всіх широтах земної кулі, особливо в регіонах з розвиненим свинарством та широким вживанням людьми в їжу свинячого м’яса. Хворіють свійські та дикі свині, борсуки, нутрії, собаки, кішки, щури, миші, а також люди.

Джерелом трихінельозу для людини є уражені хворобою домашні тварини, найчастіше – домашні свині, нутрії. Люди заражаються через недостатньо проварене або просмажене м’ясо, що містить личинки паразита. "Підхопити" личинки трихінели можна у разі споживання м’яса впольованої дичини без попередньої ветеринарної експертизи туші дикого кабана. Поодинокі випадки трихінельозу мають місце як в Полтавській області, так і в Хорольському районі в дикій фауні. Личинки трихінел були виявлені в лисиць та борсуків. У людини статевозрілі трихінели паразитують у кишечнику, а їх личинки – у поперечносмугастих м’язах.

Основні прояви хвороби зумовлені алергією, що спричинена продуктами обміну речовин і розпаду трихінел. Інкубаційний період може становити 3-25 діб. Ознаки: підвищення температури до 400 С, висипи на шкірі, загальна слабкість, головний біль, сильний біль у м’язах, при рухах язика, очей, набряклість обличчя і кінцівок. Хвороба призводить до довічної інвалідності, можливо, і до смерті.

ПРОФІЛАКТИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ БДЖІЛ НАВЕСНІ

Навесні формується матеріальна основа життєдіяльності бджолиної сім'ї на весь рік. Значної шкоди бджолам в нашій місцевості завдають такі захворювання як: нозематоз, варроатоз, акарапідоз, браульоз. Всі ці хвороби бджіл можуть протікати як гостро,  так і у хронічній формі, а тому важливо вчасно і точно установити  діагноз, провести диференціацію збудників і здійснити якісне лікування бджолосімей. Найбільш точним способом визначення захворювань бджолосімей є проведення лабораторного дослідження пасіки навесні. Для цього надсилають проби не менше 50 живих бджіл від 10% сімей пасіки.

Завідувач відділу по організації діагностичних заходів Хорольської РДЛВМ, лікар ветмедицини Костюк Н.М.

Оголошення
     
Друге планове засідання виконавчого комітету

19 лютого 2019 року о 14-00 год. відбудеться друге планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
     
Засідання Спортивної ради

8 лютого 2019 року о 16-00 год. відбудеться круглий стіл за участі представників Спортивної ради при виконавчому комітеті Хорольської міської ради, депутатів міської ради 7 скликання та активістів громади за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
Нова Пошта

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net