Обговорення проектів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Сайт Хорольської районної ради

регуляторного рішення плати ділянки орендної земельні сесії скликання міської україни державної обслуговування власності земельних землі розміщення комунальної визначення міста
Про проект регуляторного акту про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності
2012-11-23

 

                Україна

Полтавська область

Хорольська міська рада

    Тридцять третя сесія міської ради

Шостого скликання

(Пленарне засідання)

 

  РІШЕННЯ

 

      20.11 .2012 р.                          №484                                                                                                                                                                                                                                    

Про оприлюднення  проекту рішення  сесії міської ради                                                            «Про встановлення ставок орендної                                                                                                               плати за земельні ділянки державної                                                                                                       та комунальної власності в м. Хоролі»

 

Відповідно до ст. 9, ст. 35 Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія міської ради вирішила:

   Оприлюднити в міській газеті «Наш Хорол» та на сайті міської ради проект рішення  сесії Хорольської міської ради VІ скликання  «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в м. Хоролі»

 

     Міський голова                                          І.В.Свириденко

 

 

Відповідно до ст. 9 та ст. 35 Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  від 11.09.2003 року № 1160-ІУ повідомляємо про оприлюднення проекту рішення «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в м. Хоролі».

Зазначеним проектом рішення  передбачено вирішення питання встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в м. Хоролі

    Зауваження і пропозиції щодо проекту рішення сесії  Хорольської міської ради та аналізу регуляторного впливу надавати в письмовому вигляді за адресою: м. Хорол,   вул. К.Маркса, 37  протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту рішення.

 

 

 

Україна

 Полтавська область

Хорольська міська рада

    ___________________    сесія міської ради

 Шостого скликання

(Пленарне засідання)

 

ПРОЕКТ    РІШЕННЯ

 

Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в м. Хоролі

 

              В зв’язку з введенням в дію нормативної грошової оцінки земель міста Хорола,   керуючись ст. п.34 ст.26 Закону України      «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про оренду землі», Земельним кодексом України, Податковим кодексом України, сесія  міської ради вирішила:                 

              1. Встановити ставки орендної плати за земельні ділянки  державної та комунальної власності на території міста Хорол  в розмірах згідно з додатком.              

               2. Затверджені ставки орендної плати  за    земельні ділянки  державної та комунальної власності на території міста Хорол ввести в дію з  01.01.2013 р.       

               3. Вважати таким, що втратило свою чинність рішення 17 сесії Хорольської міської ради 4 скликання від 26.04.2004 р. « Про визначення розміру орендної плати за земельні ділянки в м. Хоролі» та прийняті відповідно до нього   рішення Хорольської міської ради,  а саме:

             19 сесії 4 скликання від 28.04.2004 р. про зміни,

             20 сесії  4 скликання від 22.06.2004 р. про доповнення,

             24 сесії 4 скликання  від 18.11.2004 р. щодо змін в п.19,

             24 сесії 4 скликання  від 18.11.2004 р. щодо змін в п.12,

             31 сесії 4 скликання від 26.07.2005 р. про доповнення,

             36 сесії 4 скликання  від 23.12.2005 р. про доповнення,

             39 сесії 4 скликання  від 22.03.2006 р. про доповнення,

              № 25 від 03.08.2006 р. 6 сесії 5 скликання «Про плату за землекористування під об»єктами комерційного використання до введення їх в експлуатацію»,

              рішення №18 від 24.10.2006 р. 8 сесії 5 скликання «Про плату за землекористування під будівництво об’єктів господарювання»,

            рішення № 121 від 27.04.2007 р.18 сесії 5 скликання «Про плату за землю під об’єктами сезонного характеру роботи»,

            рішення № 195 від 25.07.2008 р. 34 сесії 5 скликання щодо зміни мінімальної ставки орендної плати за землю.

             4. Дане рішення оприлюднити в засобах масової інформації.               

             5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Логвіненка В.Ю. та постійну комісію по регулюванню земельних відносин.

 

  Міський голова                                  І. В. Свириденко

                                            

Додаток №1 до рішення № _  від_____  2012 р.  Хорольської міської ради 6 скл.                                                                                                                       Орендна плата за земельні ділянки, які використовуються суб’єктами господарювання - юридичними і фізичними особами для здійснення підприємницької діяльності,  громадянами за земельні ділянки  передані для розміщення та обслуговування гаражів, громадянами за земельні ділянки  передані із земель запасу територіальної громади міста  для житлової забудови, садівництва на підставі землевпорядної документації

п/п

                                                                                                               Функціональне призначення земельної ділянки

Ставка орендної плати до нормативної грошової оцінки землі, %

1

Розміщення та обслуговування тимчасових стаціонарних споруд

10

2.

Розміщення та обслуговування магазинів та інших об’єктів, пов’язаних з торгівлею

7

3.

Розміщення та обслуговування об’єктів побуту (капітальні споруди)

 5

4

Розміщення та обслуговування об’єктів (споруд), майданчиків для  заготівлі металобрухту

10

5

Розміщення та обслуговування об’єктів (споруд), майданчиків для інших видів заготівлі

8

6.

Автосервіс (СТО, мийка, шино -монтаж), вт.ч.за

 земельні ділянки площею більше 1 га

8

3

7.

Розміщення та обслуговування автозаправочних станцій (оптова, роздрібна торгівля нафтопродуктами), вт.ч. за земельні ділянки

площею більше 1 га

12

 

3

8

Розміщення та обслуговування кафе,  офісів страхових компаній

10

9.

Розміщення та обслуговування ресторанів,банків

12

10.

Розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних з виробництвом

5

  11

Землі транспорту  підприємств (організацій)

4

  12

Землі мобільного  зв»язку

Землі лінійного  зв’язку

12

8

  13

Розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних з передачею електричної та теплової енергії

8

14

Землі громадського призначення

3

15

Землі для житлової  забудови

1

16

Землі та експлуатації та обслуговування житлової забудови

0,5

17

Землі сільськогосподарського призначення  в межах міста

 

17.1

для садівництва

12

17.2

рілля

5

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Хорольської міської  ради Полтавської області «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в м. Хоролі»

Цей документ містить обґрунтування необхідності  державного регулювання шляхом прийняття регуляторного акту – рішення міської ради «Про затвердження розмірів орендної плати за землю на території Хорольської  міської ради» у новій редакції. Аналіз регуляторного впливу складений відповідно до ст. 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» і включає аналіз потенційного впливу, який створить регуляторний акт на ринкове середовище, забезпечення прав і інтересів суб’єктів господарювання.

Даний регуляторний акт включає аналіз потенційного впливу на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та міської влади. Цей документ містить обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики та має визначену законом уніфіковану форму та зміст.

1. Визначення і аналіз проблеми, яку пропонується  вирішити шляхом державного регулювання господарських відносин

Податковим кодексом України, законом України «Про оренду землі» визначено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній та комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону. Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України розмір річної орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: - для земель сільськогосподарського призначення – розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України; - для інших категорій земель – трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України.

Крім того, ст. 228 ПКУ передбачено, що річна орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. Розмір орендної плати може бути більшим граничного розміру орендної плати, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

З метою ефективного використання земельних ділянок, які знаходяться у державній та комунальній власності міста, отримання стабільних надходжень до бюджету від оренди землі та відповідно доз норм Законів України «Про оренду землі», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» планується прийняття даного рішення.

2. Визначення  цілей державного регулювання

Ухвалення зазначеного регуляторного акту переслідує декілька цілей:

- задоволення інтересів територіальної громади за допомогою найбільш ефективного землекористування;

- забезпечення стабільних надходжень до міського бюджету за рахунок плати за оренду землі;

Для досягнення цілей необхідна реалізація таких першочергових завдань:- удосконалення місцевих нормативних актів з регулювання земельних відносин;- впровадження диференційованих підходів до розрахунку орендної плати;

- здійснення аналізу ефективності використання земельних ресурсів міста в розрізі видів використання і планування використання з урахуванням перспектив розвитку міста.

3. Визначення і оцінка  усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

Регулювання, яке аналізується, вважається найбільш прийнятним для всіх зацікавлених осіб, які мають намір отримати в оренду земельну ділянку, тому можна вважати, що на цей час альтернативи вирішення зазначеної проблеми немає.

4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту

Реалізація запропонованого регулювання здійснюється шляхом впровадження наступних заходів:

1. Визначенням цільового призначення земель, перспектив і цілей їх передачі в оренду, прогнозування разових і постійних надходжень до місцевого бюджету, створення привабливого інвестиційного клімату, розвитку підприємництва;

2. Забезпечення направлення коштів, отриманих від оренди земельних ділянок для розвитку ринку землі, регулювання земельних відносин і соціальної сфери;

3. Прийняття місцевого нормативного документу, який би в рамках чинного законодавства надав можливість спростити, удосконалити і зробити прозорим порядок та механізм надання земельних ділянок в оренду;

4. Забезпечення раціонального, ефективного використання земельного фонду міста, методів його оцінки і розрахунків ставок за його використання;

5. Оприлюднення нового регулювання в засобах масової інформації з метою громадського обговорення проекту регуляторного акту, та надання зауважень та пропозицій від громадськості.

6. Забезпечення прозорості і вільного доступу до інформації щодо визначення розміру орендної плати за земельні ділянки шляхом оприлюднення прийнятого регуляторного акта в друкованих ЗМІ.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених  цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акту

Даний акт мотивує суб’єктів господарювання виконувати встановлені вимоги через такі мотиви, як:

- простота положень даного акту;

- простота виконання вимог, встановлених даним актом;

- чітке врегулювання прав і обов’язків, на які розповсюджується зазначений акт;

6. Визначення очікуваних результатів ухвалення запропонованого регуляторного  акту, зокрема розрахунок очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акту

- раціональне та ефективне використання земельних ділянок;

- забезпечення стабільних доходів місцевого бюджету;

- встановлення прозорого та чітко врегульованого порядку передачі земельних ділянок в оренду.

7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту

Строк дії запропонованого регуляторного акту необмежений. При внесенні змін до чинного законодавства, які можуть, впливати на дію регуляторного акту, до нього будуть вноситись відповідні корективи.

8. Визначення показників результативності регуляторного  акту

1. Відповідно до отриманих грошових коштів за договорами оренди земельних ділянок.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного  акту у випадках його прийняття

 Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись шляхом аналізу аналітичних та статистичних даних: - строк проведення базового відстеження результативності регуляторного акта – не пізніше одного року з дня набрання чинності цим актом;- строк проведення повторного відстеження результативності регуляторного акта – не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.- періодичне відстеження планується здійснювати один раз на 3 роки з метою подальшого вдосконалення законодавства в сфері земельних відносин.

Оголошення
     
Позачергова сесія

18 березня 2019 року о 14-00 год. відбудеться пленарне засідання 61 позачергової сесії Хорольської міської ради сьомого скликання в залі засідань за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
     
Засідання виконавчого комітету

19 березня 2018 року о 14-00 год. відбудеться третє планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
Нова Пошта

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net