Обговорення проектів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

україни вигнання війни районної хорольської голова жовтня нацистів пам’ятних другої світової свято життя ветеранів знаків людські території загиблих загиблим
Відзначення Дня вигнання нацистських окупантів з України
2018-10-26

День вигнання нацистських окупантів з України є визначною історичною датою, яку хорольська громада разом зі всією українською спільнотою щорічно відзначає й віддає данину пам’яті загиблим воїнам і мирним жителям в роки Другої світової війни. Це свято відзначається на теренах України щорічно, 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини і її союзників за межі сучасної території нашої держави. 27 жовтня 1944 року ворожі німецькі та угорські війська були повністю витіснені за межі Закарпаття, а вже 28 жовтня було закріплено і зміцнено позиції сучасних кордонів України.

74-річницю вигнання нацистів з українських земель відзначаємо як подію святкову, адже цей день став символом нескореності, незламності духу, героїчного подвигу і жертовності українського народу у визвольній боротьбі з окупантами. Це свято пронизане водночас і радістю за довгоочікуване визволення від страшного поневолення кровожерливого ворога і гірким смутком, тугою й жалем за мільйони загублених людських душ, скалічені людські долі й обірвані життя.

Надто дорогою ціною далася визвольна боротьба для нашого народу. Вражають своїми нечуваними масштабами жертви страшної кровопролитної війни для України: 714 спалених міст і селищ; понад 28 тисяч розгромлених сіл; 334 села повністю спалено разом з мешканцями; підірвано 5 тисяч залізничних мостів і 120 паровозних депо; зруйновано 325 вузів, технікумів і шкіл; прямі людські втрати – за різними даними склали близько 8-10 мільйонів людей.

У рамках урочистостей до Дня вигнання нацистів з України та в знак вшанування пам’яті загиблих у роки Другої світової війни, невмирущого подвигу наших славних ветеранів, відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків загиблим воїнам та мирному населенню в 1941-1943 роках на території м. Хорол. До підніжжя братських могил, пам’ятних знаків поклали живі квіти та вшанувли пам'ять визволителів хвилиною мовчання: голова Хорольської РДА Звірко Л.М., заступник голови Хорольської районної ради Гловацький Р.М., міський голова Волошин С.М., радник голови районної ради Кудря Д.Г., голова ради Хорольської районної організації ветеранів Полтавської області Кражан Д.А. та представники учнівської молоді міста.

В цей день над землею повисло похмуре сизе небо, додаючи жалю й скорботи за тими, хто віддав своє життя за нас з вами. Немов сльозинками умилася земля, прийнявши понад сімдесят років тому до себе тіла загиблих воїнів-фронтовиків, невинно замордованих, жорстоко закатованих фашистами військовополонених та мирних жителів.

Наша глибока повага, шана та вдячність усім героям-визволителям! Низький Вам доземний уклін!

Оголошення
     
Чергове засідання сесії

26 липня 2019 року о 14:00 год. відбудеься пленарне засідання 67 сесії Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул. Незалежності, 37

     
     
Засідання виконавчого комітету

16 липня 2019 року о 14:00 год. відбудеться дев'яте планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
Нова Пошта

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net