Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Я МАЮ ПРАВО

україни визволення голова території районної голови райдержадміністрації ботсаду дубів експозиція науково-дослідні нашої нашим квітів хорольської ветеранів покладання подвиги результати
День визволення України!
2016-10-28

  Щорічно, 28 жовтня, наша держава відзначає національне свято – День визволення України від фашистських загарбників. Вигнання з території України вермахту – збройних сил фашистської Німеччини стало колосальною подією, яка стала символізувати не лише перемогу у визвольній боротьбі з загарбниками, а й символом єдинства України в ім’я її свободи і цілісності території.  Визволення України від нацистів в ході Великої Вітчизняної війни проходило в період з січня 1943 року по жовтень 1944 року. Довгоочікуване визволення дісталося великою ціною, тому в цей день ми повинні вшанувати ветеранів, пам'ять полеглих захисників та їх героїчні подвиги.

З нагоди відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників 28 жовтня 2016 року організовано покладання квітів до Меморіального комплексу, що по вулиці Небесної Сотні. До підніжжя пам’ятного знаку Невідомому солдату поклали квіти голова Хорольської райдержадміністрації Лариса Звірко, заступники голови райдержадміністрації Сергій Абрамов та Микола Чишко, голова районної ради Віра Мартюк та заступник голови районної ради Роман Гловацький, міський голова Сергій Волошин та заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Яна Карманська та Валентин Місніченко, почесний ветеран України, голова ради Хорольської районної Організації ветеранів Полтавської області Дмитро Кражан.

По завершенню покладання квітів відбулося висадження дубового гаю в Хорольському ботанічному саду за участю представників місцевої влади, депутатського корпусу міської ради, працівників Хорольського Ботанічного саду на чолі з директором Володимиром Красовським. Активну участь у заході приймала голова Лубенської райдержадміністрації Тетяна Качаненко, яка зробила особистий внесок в створення одного з 19 на території України ботанічних садів і залишила помітний слід в першоджерелах створення наймолодшого об'єкту природоохоронного фонду України.

Володимир Красовський зробив цікавий екскурс в світ Ботанічного саду, його історію, науково-дослідні надбання і перспективи розвитку. Спільно з Київським науково-дослідним інститутом містобудування було розроблено проект зонування території Хорольського ботсаду, відповідно до якого виділено наукову, господарську та експозиційно-колекційну зони, остання з яких включає 35 ділянок. Основна ділянка – дубовий гай, який створений на базі існуючого і займає 2,5 га із 18 га загальної площі природоохоронної установи. Збережені рідкісні багатовікові екземпляри дерев, деяким з яких виповнилося близько 250 років. У ботсаду зростають дуби різних видів, зокрема дуб черешчатий (звичайний) та дуб червоний. В результаті останньої висадки близько 70 саджанців колекція дубів поповнилася до 9 різновидів, а планується поповнити колекцію дубів до 20 існуючих видів, які можуть зростати в наших природно-кліматичних умовах.

Директор ботсаду розповів присутнім про результати роботи в створеній науковій зоні: проводяться дослідження субтропічних плодових культур у відкритому ґрунті, створена експозиція "парк Юрського періоду" і готується нова експозиція "Райський парк". Пройдуть роки, десятиліття і всі ці науково-дослідні роботи неодмінно дадуть свої плідні результати і будуть корисними нашим наступним поколінням хорольців.

Висаджено саджанці дубів в знак поваги до історії нашої країни, яка створювалася нашим народом, вмістивши славні подвиги і гіркі трагедії.  Ця акція є символом згуртованості, патріотизму і сили духу заради розділення почуттів гордості за минуле нашої славної України заради щасливого майбутнього.

 

Фото заходів, присвячених відзначенню Дня визволення України, можна переглянути у розділі "Фотогалерея" або за посиланням тут.

Оголошення
     
Чергове засідання сесії

29 листопада 2019 року о 14-00 год. відбудеться пленарне засідання 72 сесії Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
     
Засідання виконавчого комітету

12 листопада 2019 року о 14:00 год. відбудеться тринадцяте планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net